Atrakce

Aktuální mapu Parku Mirakulum si můžete prohlédnout zde.

Oáza Vodní svět

Vodní svět letos poprvé spouštíme 30. 5.

Oáza Vodní svět je unikátním vodním dílem, které přináší nevšední zábavu malým i velkým. Tato osvěžující atrakce nestojí na principu koupání, nýbrž hry s vodou.

První a nejrozlehlejší část Vodního světa začíná vodopádem, který celý tento systém zásobuje vodou. Z jezírka pod ním se do všech stran rozbíhají potůčky a říčky, které děti mohou pomocí hrázi zastavovat a tvořit tůně, měnit směr jejich toku a nebo je dokonce přečerpávat pomocí Archimedových šroubů.

Druhá část Vodního světa pracuje s momentem překvapení. Jsou zde ve výšce rozmístěné kyblíky, které se postupně plní vodou a v náhodném pořadí se převrhávají a polévají kohokoliv, kdo stojí pod nimi. Děti tuto atrakci milují!

Ve třetí části máme připravenou plochu s vodotrysky řízenými počítačem vystřikujícími ze země , které přinášejí osvěžení a zábavu malým i velkým.

A nebylo by to Mirakulum, kdybychom ve Vodním světě neměli připravený dostatek míst k posezení a odpočinkových zón pro rodiče. Vše je schované ve stínu a je udělané tak, aby si zde člověk mohl příjemně odpočinout.

Úzkokolejná parní železnice a jízdy BVP – jízdní řád a ceník

Mezi Tankodromem a Parkem Mirakulum funguje unikátní úzkokolejná železnice, dlouhá cca 2 kilometry. Jde o kopii vojenské polní drážky 760 mm. Fantastická je rovněž železniční flotila. Lokomotiva je parní 100.15 z Florisdorfu 1947 – typově jde o starší model Krauss. Prostě dvounápravová kráska. Doplňuje ji dvojice dieselových mašinek Poldi. Více informací najdete na stránkách Tankodromu Milovice.

Návštěvníci Parku Mirakulum mohou využít jízdy na obrněných transportérech a další bojové technice. Nástupní místa najdete v mapě nebo na navigačních cedulích přímo v parku. Jízdné na BVP není součástí vstupného do Parku Mirakulum!

 

Hrad

Nepřehlédnutelnou dominantou Mirakula je dřevěný hrad, který se promítl i do loga našeho parku. Nově jsme ho ještě vylepšili! Na nádvoří vyrostla nová nejvyšší věž Hradu, která spojuje ostatní věže nadzemními průlezy a díky ní má náš Hrad věží již celkem 8. Připravte se na to, že vaši potomci budou překonávat až desetimetrové výškové rozdíly, visuté mostky, rozhledny, nebo tobogán, který vede do podzemních chodeb Hradu. Dále jsme připravili také zábavná křivicí zrcadla!

 

Lanové centrum

Obdivovali jste v zoo atrakce, po nichž se prohánějí opičky? Tak podobnou rozpustilost můžete svým dětem dopřát i na lanovém centru. Dost pravděpodobně v jednom z největších v České republice! V parku jej najdete mezi Výtvarnými dílničkami a lesní naučnou stezkou.

 

Velká trampolína

Jedinečná atrakce pro malé i velké! Větší z našich trampolín má rozměry 25 x 13 metrů a zaručeně na ní své dítě či děti najdete, jakmile vstoupíte do našeho parku… V současné době v Parku najdete už tři velké trampolíny!

 

Lesní město a vulkán

Nový středobod Parku Mirakulum! Fantastické rozvětvené lesní město s věžemi, lanovými stezkami v korunách stromů nebo rozsáhlé podzemní chodby. A k tomu další hřiště pro nejmenší, množství posezení, úžasnou louku ve stínu stromů…

 

Minizoo

Není třeba pochybovat, jaké místo budou děti vyhledávat nejčastěji… Jde o naše minizoo umístěné v zadní části Mirakula. Do výběhu našich holandských minikoz můžete s dětmi rovnou vlézt a zvířata si pohladit.

 

Obří houpačky

Přímo uprostřed parku se nacházejí čtyři obří houpačky i pro dospělé, zavěšené ve výšce 12 metrů a kmitem kolem 20 metrů. Kdo neokusil, nikdy nepoznal, co je skutečné houpání 🙂

 

Podzemní bludiště

„Černým koněm“ zábavy celého parku je více než půl kilometru podzemních chodeb, které se splétají pod centrální částí Mirakula. Ztrácet se a nechat se objevovat? Pro děti dle všeho zábava dneška…A proč tu nemáme žádné fotky? Protože v chodbách je skutečně úplná tma!

Bludiště

Už jste svým potomkům četli příběh o Ariadnině niti, která pomohla Théseovi ze složitého labyrintu? Vězte, že přes kilometr cestiček v nápaditém bludišti jsme pro vás připravili i v Mirakulu.

 

Část pro nejmenší – Dětská vesnička v Zemi prasátky Pigy

V zemi prasátka Pigy vyrostla nová úžasná pestrobarevná vesnička určená pro nejmenší. Svým nezaměnitelným designem podněcuje dětskou fantazii a nabízí mnoho zákoutí a malých průlezů, které mají nejmenší děti při hře tolik rádi. Najdete zde třeba i školu a navíc jsme celou vesničku vyvedli v pestrých barvách.

 

Amfiteátr

V Mirakulu každý víkend a o státních svátcích probíhají divadelní či hudební představení, ukázky cvičení se zvířaty nebo kouzelnická vystoupení. Kapacita hlediště je zhruba 600 sedících diváků.

 

Zahrady a grilování

Cítíte tu vůni grilovaného masa? Ta se nejspíše line z plácků ve vrchní části Parku určené pro rodinné grilování či piknikování. Projít se můžete zahradami s 12 druhy zemědělských plodin a množstvím bylinek, jejichž skladba a podoba se mění podle ročního období.

 

Pískoviště

Ani pískoviště u nás přeci nemůže chybět, tím spíše, že ho mají děti tolik rádi. Připravili jsme pro vás jedno opravdu velké, tak stavění hradů a báboviček zdar!

Lesní zvířata a rostliny

Součástí naučné stezky se stanou rovněž voliéry a výběhy pro lesní zvířátka. Spolupracujeme se Záchrannou stanicí Huslík u Poděbrad, která se stará o handicapovaná zvířata, jako jsou srny, jezevci, lišky anebo draví ptáci, včetně sov.

Nadzemní podzemí

Z výšky bezmála 5 metrů až do podzemních chodeb. Tak by se dal popsat zážitek, který vás čeká na těchto atrakcích.

Lesní naučná stezka

Lesní naučná stezka má rozlohu 4 hektary a je speciálně určena pro základní a mateřské školy. Návštěvu majestátního a druhově nesmírně pestrého lesa můžete spojit s environmentální výchovou a přírodopisem.

 

Tvůrčí dílničky

Na pěti stovkách čtverečných metrů zastřešeného prostoru fungují každý víkend výtvarné a tvůrčí dílny, které slouží i jako velká herna pro děti i rodiče.

 

Tento web používá pro přizpůsobení obsahu webu a sledování návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies.