Park Mirakulum - 10 hektarů zážitků pro celou rodinu

Vodní svět (v rekonstrukci)

POZOR! Vodní svět prochází velkým rozšířením a rekonstrukcí technologického zázemí. Předpokládané opětovné otevření je ještě před prázdninami. O všem budeme informovat zde na webu i na našem Facebooku.

Zlatým hřebem sezony 2015 bylo zprovoznění nové, všemi očekávané atrakce – Vodního světa. Na jeho realizaci pracoval tým kolem Parku Mirakulum a společnosti TR Antoš s.r.o. přes dva roky. I to potvrzuje náročnost celé stavby, ve které je voda poháněna a rozváděna technologiemi vyrobenými přímo na míru Mirakulu.

Ve Vodním světě získalo Mirakulum výlučný, originální a vpravdě unikátní venkovní komplex se systémem potoků, potůčků, koryt. Jeho základem je vodopád, který napájí jezírko. Najdete zde padající, stříkající i tekoucí vodu. Nerovný povrch evokuje průtok vody krajinou. Děti mohou určovat a měnit směr toku vody. Jsou zde stavidla, čerpadla, mlýnky. Nepřehlédnutelné jsou nerezové prvky, které také slouží ke hře s vodou.

Samotná soustava jezírek, koryt, vodních cest a různých vodních atrakcí, kde všude něco proudí, kape, stříká a žbluňká – to je pro děti neomezená studnice podnětů, inspirace a možnost poznání sledovat vodu v její rozmanitosti. Proto vše, co se bude točit, regulovat nebo stříkat, bude pro děti neobyčejně přitažlivé. Ve většině případů jde o naprosté originály, prototypy…

Postupně přibude také rozměrná pergola, která poskytne stín i v horkých dnech. Třeba pro děti, které si oblíbí nové, velké pískoviště ve Vodním světě. Pro rodiče v parku vzniklo příjemné posezení.

Na celou stavbu Vodního světa bylo zapotřebí cca 1000 tun betonového recyklátu, který se použil na vysypání základového lože pod betony. Veškeré další stavební práce byly spojeny s betonem, kterého jsme použili celkem 850 tun, a přírodního kamene k obložení Vodního světa o objemu přesahující 300 tun.

Realizace byla opravdu velmi náročná. Do zóny jsme vložili naše nejlepší nápady i dovednosti. Proto věříme, že se Vodní svět stane pro mnohé hlavním magnetem Mirakula,“ říká Jiří Antoš, majitel a provozovatel parku. A zdůrazňuje, že do Vodního světa se neplatí vůbec nic navíc. Návštěva a pobyt zde je už součástí jakékoliv vstupenky do Parku Mirakulum, permanentky nevyjímaje.

Osvěžení mohou návštěvníci Parku Mirakulum najít dále třeba v lese, který je součástí parku a kde kromě jiných nových atrakcí nebo vzdělávacích prvků natrefíte na novou, úchvatnou piknikovou louku. Ještě v létě přibudou obří kolotoč, horolezecká pyramida nebo lanové cesty s vyšší dávkou adrenalinu.

Kalendář akcí

2017 Duben

PO UT ST ČT SO NE
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

Náš Facebook