Park Mirakulum - 10 hektarů zážitků pro celou rodinu

Vodní svět (v rekonstrukci)

POZOR! Vodní svět prochází velkým rozšířením a rekonstrukcí technologického zázemí. Ohledně opětovného otevření budeme informovat zde na webu i na našem Facebooku.

Zlatým hřebem sezony 2015 bylo zprovoznění nové, všemi očekávané atrakce – Vodního světa. Na jeho realizaci pracoval tým kolem Parku Mirakulum a společnosti TR Antoš s.r.o. přes dva roky. I to potvrzuje náročnost celé stavby, ve které je voda poháněna a rozváděna technologiemi vyrobenými přímo na míru Mirakulu.

Ve Vodním světě získalo Mirakulum výlučný, originální a vpravdě unikátní venkovní komplex se systémem potoků, potůčků, koryt. Jeho základem je vodopád, který napájí jezírko. Najdete zde padající, stříkající i tekoucí vodu. Nerovný povrch evokuje průtok vody krajinou. Děti mohou určovat a měnit směr toku vody. Jsou zde stavidla, čerpadla, mlýnky. Nepřehlédnutelné jsou nerezové prvky, které také slouží ke hře s vodou.

Samotná soustava jezírek, koryt, vodních cest a různých vodních atrakcí, kde všude něco proudí, kape, stříká a žbluňká – to je pro děti neomezená studnice podnětů, inspirace a možnost poznání sledovat vodu v její rozmanitosti. Proto vše, co se bude točit, regulovat nebo stříkat, bude pro děti neobyčejně přitažlivé. Ve většině případů jde o naprosté originály, prototypy…

Součástí vodního světa je také plocha určená k odpočinku, kde najdete dostatek stínu a možnosti posezení.

Na celou stavbu Vodního světa bylo zapotřebí cca 1000 tun betonového recyklátu, který se použil na vysypání základového lože pod betony. Veškeré další stavební práce byly spojeny s betonem, kterého jsme použili celkem 850 tun, a přírodního kamene k obložení Vodního světa o objemu přesahující 300 tun.

Realizace byla opravdu velmi náročná. Do zóny jsme vložili naše nejlepší nápady i dovednosti. Proto věříme, že se Vodní svět stane pro mnohé hlavním magnetem Mirakula,“ říká Jiří Antoš, majitel a provozovatel parku. A zdůrazňuje, že do Vodního světa se neplatí vůbec nic navíc. Návštěva a pobyt zde je už součástí jakékoliv vstupenky do Parku Mirakulum, permanentky nevyjímaje.

Osvěžení mohou návštěvníci Parku Mirakulum najít dále třeba v Lesním městě, které je součástí parku a kde kromě jiných nových atrakcí nebo vzdělávacích prvků natrefíte na novou, úchvatnou piknikovou louku.

Kalendář akcí

2017 Květen

PO UT ST ČT SO NE
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

Náš Facebook