Park Mirakulum - 10 hektarů zážitků pro celou rodinu

Atrakce

Aktuální mapu Parku Mirakulum si můžete prohlédnout zde.

 

 

 

 

Úzkokolejná parní železnice

masinkaMezi Tankodromem a Parkem Mirakulum funguje unikátní úzkokolejná železnice, dlouhá cca 2 kilometry. Jde o kopii vojenské polní drážky 760 mm. Fantastická je rovněž železniční flotila. Lokomotiva je parní 100.15 z Florisdorfu 1947 – typově jde o starší model Krauss. Prostě dvounápravová kráska. Doplňuje ji dvojice dieselových mašinek Poldi. Více informací najdete na http://www.tankodrommilovice.cz/aktivity/uzkokolejna-zeleznice/

 

Hrad

hradNepřehlédnutelnou dominantou Mirakula je dřevěný hrad, který se promítl i do loga našeho parku. Nově jsme ho ještě vylepšili! Na nádvoří vyrostla nová nejvyšší věž Hradu, která spojuje ostatní věže nadzemními průlezy. Připravte se na to, že vaši potomci budou překonávat až desetimetrové výškové rozdíly, visuté mostky, skluzavky, rozhledny… Dále jsme připravili zábavná křivicí zrcadla!

 

Lanové centrum

lanove_cetrumObdivovali jste v zoo atrakce, po nichž se prohánějí opičky? Tak podobnou rozpustilost můžete svým dětem dopřát i na lanovém centru. Dost pravděpodobně v jednom z největších v České republice! V parku jej najdete mezi Výtvarnými dílničkami a lesní naučnou stezkou.

 

 

Velká trampolína

trampoinaJedinečná atrakce pro malé i velké! Větší z našich trampolín má rozměry 25 x 13 metrů a zaručeně na ní své dítě či děti najdete, jakmile vstoupíte do našeho parku… V roce 2016 v parku najdete už tři velké trampolíny!

 

Lesní město a vulkán

LesniMestoNový středobod Parku Mirakulum! Od července 2016 zde najdete fantastické rozvětvené lesní město s věžemi, lanovými stezkami v korunách stromů nebo rozsáhlé podzemní chodby. A k tomu další hřiště pro nejmenší, množství posezení, úžasnou louku ve stínu stromů…

 

 

Minizoo

minizooNení třeba pochybovat, jaké místo budou děti vyhledávat nejčastěji… Jde o naše minizoo umístěné v zadní části Mirakula.

 

 

 

Obří houpačky

obri_houpackyPřímo uprostřed parku se nacházejí čtyři obří houpačky i pro dospělé, zavěšené ve výšce 12 metrů a kmitem kolem 20 metrů. Kdo neokusil, nikdy nepoznal, co je skutečné houpání :-)

 

 

Podzemní bludiště

podzemnibludiste„Černým koněm“ zábavy celého parku je více než půl kilometru podzemních chodeb, které se splétají pod centrální částí Mirakula. Ztrácet se a nechat se objevovat? Pro děti dle všeho zábava dneška…

 

 

Bludiště

bludisteUž jste svým potomkům četli příběh o Ariadnině niti, která pomohla Théseovi ze složitého labyrintu? Vězte, že přes kilometr cestiček v nápaditém bludišti jsme pro vás připravili i v Mirakulu.

 

 

Část pro nejmenší – Země prasátka Pigyho

pigyV zemi prasátka Pigy vyrostla nová úžasná pestrobarevná vesnička určená pro nejmenší. Svým nezaměnitelným designem podněcuje dětskou fantazii a nabízí mnoho zákoutí a malých průlezů, které mají nejmenší děti při hře tolik rádi. 

 

 

Amfiteátr

divadloV Mirakulu každý víkend a svátky probíhají divadelní či hudební představení, ukázky cvičení se zvířaty nebo kouzelnická vystoupení. Kapacita hlediště je zhruba 600 sedících diváků.

 

 

Zahrady a grilování

zahradyNovinkou v našem parku jsou plácky pro rodinné grilování či piknikování. Projít se můžete zahradami s 12 druhy zemědělských plodin a množstvím bylinek, jejichž skladba a podoba se mění podle ročního období.

 

 

Pískoviště

piskovisteStředobod zóny pro nejmenší návštěvníky Mirakula tvoří obří pískoviště s rozměry 15 x 20 metrů. Tím dost možná aspiruje na největší atrakci svého druhu u nás…

 

 

Les her

les_herSoučástí parku jsou 4 hektary vzrostlého a původního lesa, jimiž se vine lesní naučná stezka. Vybudovali jsme na ní herní prvky tak, aby pro malé i velké byla procházka poučná, ale i zábavná.

 

 

Lesní zvířata a rostliny

lesni_zooSoučástí naučné stezky se stanou rovněž voliéry a výběhy pro lesní zvířátka. Spolupracujeme se záchrannou stanicí v Pátku u Poděbrad, která se stará o handicapovaná zvířata, jako jsou srny, jezevci, lišky anebo draví ptáci, včetně sov.

 

 

Nadzemní podzemí

nadzemni_bludisteZ výšky bezmála 5 metrů až do podzemních chodeb. Tak by se dal popsat zážitek, který vás čeká na těchto atrakcích.

 

 

 

Lesní naučná stezka

lesni_stezkaLesní naučná stezka má rozlohu 4 hektary a je speciálně určena pro základní a mateřské školy. Návštěvu majestátného a druhově nesmírně pestrého lesa můžete spojit s environmentální výchovou a přírodopisem.

 

 

Tvůrčí dílničky

dilnickyNa pěti stovkách čtverečných metrů zastřešeného prostoru fungují každý víkend výtvarné a tvůrčí dílny, které slouží i jako velká herna pro děti i rodiče.

 

 

Oáza a vodní svět – do odvolání mimo provoz!

vodnisvetKaskády, trysky, brouzdaliště, fontánky, hráze a vodní hry… Vše, co si dokážete představit pro děti a co se týká vody, jsme pro vás otevřeli v rámci Oázy a vodního světa. Celá zóna prochází rozšířením a posílením technologické části. O termínu spuštění Vodního světa budeme informovat. Děkujeme za pochopení.

Kalendář akcí

2017 Květen

PO UT ST ČT SO NE
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

Náš Facebook