Park Mirakulum - 10 hektarů zážitků pro celou rodinu

Atrakce

Aktuální mapu Parku Mirakulum si můžete prohlédnout zde.

Úzkokolejná parní železnice

masinkaMezi Tankodromem a Parkem Mirakulum funguje unikátní úzkokolejná železnice, dlouhá cca 2 kilometry. Jde o kopii vojenské polní drážky 760 mm. Fantastická je rovněž železniční flotila. Lokomotiva je parní 100.15 z Florisdorfu 1947 – typově jde o starší model Krauss. Prostě dvounápravová kráska. Doplňuje ji dvojice dieselových mašinek Poldi. Více informací najdete na http://www.tankodrommilovice.cz/aktivity/uzkokolejna-zeleznice/

 

Hrad

hradNepřehlédnutelnou dominantou Mirakula je dřevěný hrad, který se promítl i do loga našeho parku. Připravte se na to, že vaši potomci budou překonávat až desetimetrové výškové rozdíly, visuté mostky, skluzavky, rozhledny…

 

Lanové centrum

lanove_cetrumObdivovali jste v zoo atrakce, po nichž se prohánějí opičky? Tak podobnou rozpustilost můžete svým dětem dopřát i na lanovém centru. Dost pravděpodobně v jednom z největších v České republice! V parku jej najdete mezi Výtvarnými dílničkami a lesní naučnou stezkou.

 

Velká trampolína

trampoinaJedinečná atrakce pro malé i velké! Větší z našich trampolín má rozměry 25 x 13 metrů a zaručeně na ní své dítě či děti najdete, jakmile vstoupíte do našeho parku… V roce 2016 v parku najdete už tři velké trampolíny!

Lesní město a vulkán

LesniMestoNový středobod Parku Mirakulum! Od července 2016 zde najdete fantastické rozvětvené lesní město s věžemi, lanovými stezkami v korunách stromů nebo rozsáhlé podzemní chodby. A k tomu další hřiště pro nejmenší, množství posezení, úžasnou louku ve stínu stromů nebo sjezdovku…

 

 

Minizoo

minizooNení třeba pochybovat, jaké místo budou děti vyhledávat nejčastěji… Jde o naše minizoo umístěné v zadní části Mirakula.

 

Obří houpačky

obri_houpackyPřímo uprostřed parku se nacházejí čtyři obří houpačky i pro dospělé, zavěšené ve výšce 12 metrů a kmitem kolem 20 metrů. Kdo neokusil, nikdy nepoznal, co je skutečné houpání :-)

 

Podzemní bludiště

podzemnibludiste„Černým koněm“ zábavy celého parku je více než půl kilometru podzemních chodeb, které se splétají pod centrální částí Mirakula. Ztrácet se a nechat se objevovat? Pro děti dle všeho zábava dneška…

 

Bludiště

bludisteUž jste svým potomkům četli příběh o Ariadnině niti, která pomohla Théseovi ze složitého labyrintu? Vězte, že přes kilometr cestiček v nápaditém bludišti jsme pro vás připravili i v Mirakulu.

 

Část pro nejmenší – Země prasátka Pigyho

pigyZadní část Mirakula se proměnila na kouzelnou Zemi prasátka Pigyho! Minout ji nemůžete, protože jí vévodí nádherný hrádek vyvedený v pestrých barvách. Jako z pohádky, jak slýcháváme často (a rádi)…

 

Amfiteátr

divadloV Mirakulu každý víkend a svátky probíhají divadelní či hudební představení, ukázky cvičení se zvířaty nebo kouzelnická vystoupení. Kapacita hlediště je zhruba 600 sedících diváků.

 

Zahrady a grilování

zahradyNovinkou v našem parku jsou plácky pro rodinné grilování či piknikování. Projít se můžete zahradami s 12 druhy zemědělských plodin a množstvím bylinek, jejichž skladba a podoba se mění podle ročního období.

 

Pískoviště

piskovisteStředobod zóny pro nejmenší návštěvníky Mirakula tvoří obří pískoviště s rozměry 15 x 20 metrů. Tím dost možná aspiruje na největší atrakci svého druhu u nás…

Les her

les_herSoučástí parku jsou 4 hektary vzrostlého a původního lesa, jimiž se vine lesní naučná stezka. Vybudovali jsme na ní herní prvky tak, aby pro malé i velké byla procházka poučná, ale i zábavná.

 

Lesní zvířata a rostliny

lesni_zooSoučástí naučné stezky se stanou rovněž voliéry a výběhy pro lesní zvířátka. Spolupracujeme se záchrannou stanicí v Pátku u Poděbrad, která se stará o handicapovaná zvířata, jako jsou srny, jezevci, lišky anebo draví ptáci, včetně sov.

 

Nadzemní podzemí

nadzemni_bludisteZ výšky bezmála 5 metrů až do podzemních chodeb. Tak by se dal popsat zážitek, který vás čeká na těchto atrakcích.

 

Lesní naučná stezka

lesni_stezkaLesní naučná stezka má rozlohu 4 hektary a je speciálně určena pro základní a mateřské školy. Návštěvu majestátného a druhově nesmírně pestrého lesa můžete spojit s environmentální výchovou a přírodopisem.

 

Tvůrčí dílničky

dilnickyNa pěti stovkách čtverečných metrů zastřešeného prostoru fungují každý víkend výtvarné a tvůrčí dílny, které slouží i jako velká herna pro děti i rodiče.

 

Oáza a vodní svět – do odvolání mimo provoz!

vodnisvetKaskády, trysky, brouzdaliště, fontánky, hráze a vodní hry… Vše, co si dokážete představit pro děti a co se týká vody, jsme pro vás otevřeli v rámci Oázy a vodního světa. Celá zóna prochází od zimy 2016 rozšířením a posílením technologické části. O termínu spuštění Vodního světa v sezoně 2016 budeme informovat. O víkendech v září je v provozu nová atrakce „kyblíková sprcha“. Děkujeme za pochopení.

Kalendář akcí

2017 Duben

PO UT ST ČT SO NE
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

Náš Facebook